Czy faktycznie potrzebujesz smartfona?

smartphone-531250_1280

Nie zamierzam kłamać – sam przez bardzo długi czas należałem do ludzi, którzy właściwie bez przerwy gnali za nowymi technologiami. Potrafiłem z wielkimi emocjami śledzić wszystkie nowinki związane na przykład ze smartfonami i wydawać naprawdę wiele pieniędzy na nowe modele tych urządzeń. W którymś momencie jednak sam zacząłem myśleć o tym, dlaczego w ogóle tak się zachowuję. Przecież w dawniejszych czasach jeden telefon bez problemów potrafił mi posłużyć przez całe długie lata, i nigdy nie dał mi żadnych powodów do narzekania na niego. Co w takim razie doprowadziło do tego, że aktualnie jesteśmy aż tak zakochani we współczesnych technologiach?

W mojej opinii większość ludzi traktuje sam fakt posiadania najlepszych urządzeń jako swego rodzaju ambicję. Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że istnieje swego rodzaju społeczna presja, który wprost wymusza na nas kupowanie jak najlepszych modeli konkretnych urządzeń. Świetnym przykładem są tutaj smartfony, które w ostatnich latach dosłownie królują w branży elektronicznej.

Zanim w takim razie podejmiemy decyzję o kupnie czegoś takiego warto dobrze się zastanowić, czy naprawdę jest nam to potrzebne. Najczęściej będziemy musieli niestety wydać na to sporo pieniędzy. Jednocześnie sam widzę po moich znajomych, że sporo ludzi decyduje się na dość drogie urządzenia, z których potem najzwyczajniej nie korzystają – jest to w takim wypadku zwyczajne trwonienie pieniędzy.

x
Ta strona używa ciasteczek (cookies), zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki (możesz je zmienić). Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystywanie. OK, akceptruję