Co warto wiedzieć zanim zrobisz sobie tatuaż

tattoo-476096_640

Tatuaż to dla jednych prawdziwa sztuka, a dla drugich to niepotrzebne szpecenie swojego ciała. Pomimo wielu uprzedzeń, które nadal są ogromnie popularne w naszym kraju, rosnąca liczba osób decyduje się na zrobienie sobie takiego rodzaju trwałej ozdoby. O czym jednakże powinieneś pamiętać, zanim udasz się do tatuatora?

Według mnie, sam wybór wzoru już jest niezwykle dużym wyzwaniem. Oczywiście są ludzie, którzy od początku mają wizję tego jaki tatuaż chciałyby wykonać, jednakże najczęściej wybór jest trudniejszy. Nawet jeśli miałoby to zająć mnóstwo czasu – nie śpiesz się! Tatuaż zostanie na Twoim ciele na całe życie, więc decyzja o tym co będzie przedstawiał powinna być przemyślana.

Następna niezwykle ważna sprawa to oczywiście znalezienie studia tatuażu. Najlepiej, jeżeli będzie Ci ono polecone przez jakiegoś znajomego, kto już korzystał z jego usług. Nie zawsze jednak jest tego typu możliwość. W takiej sytuacji poczytaj opinie odnośnie konkretnych miejsc takiego rodzaju w sieci i najlepiej odwiedź wybrane studio zanim umówisz się na wizytę. Dzięki temu, możesz przekonać się czy panuje w nim porządek oraz czy są przestrzegane zasady higieny. Pamiętaj, że podczas tworzenia tatuażu następuje ingerencja w Twoje ciało, dlatego bądź pewny, że będzie on wykonany sterylnymi narzędziami!

x
Ta strona używa ciasteczek (cookies), zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki (możesz je zmienić). Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystywanie. OK, akceptruję