Krótki wyjazd do Francji. Co warto zobaczyć i zjeść?

landscape-2468137_640

Kiedy myślimy o wyjeździe do Francji, pierwsze co przychodzi nam do głowy to rzecz jasna Paryż. Miasto to posiada swój niezwykły urok i z pewnością powinniśmy je zwiedzić, lecz przecież Francja to nie tylko Paryż. Na uwagę zasługuje też niesamowite jak dla mnie południe tego państwa i moim zdaniem koniecznie trzeba zainteresować tym regionem.

Naturalnie, gdy mówimy o południu, z pewnością wiele osób myśli o popularnym Lazurowym Wybrzeżu. Miejsce to jest fantastyczne, pełne pozytywnych ludzi i cudownych widoków. Nie bez przyczyny przecież znane osoby z różnych części świata po prostu lubią tu przyjeżdżać. Dlaczego zatem nie ujrzeć tego na własne oczy oraz nie spróbować smakowitych, świeżych owoców morza? Ten rejon Francji na pewno was nie zawiedzie!

Podczas moich wycieczek, zachwyciło mnie jednak inne fantastyczne miejsce, którym jest Prowansja, ze swoimi lawendowymi polami. Jest to idealne miejsce dla wielbicieli fotografii, którzy z takiej podróży na pewno wrócą z masą ciekawego materiału. Ale ta część kraju to też mnóstwo historycznych miejsc, takich jak chociażby Awinion, gdzie oprócz zwiedzania będziecie mogli spróbować przepysznej kawy oraz miejscowych smakołyków tamtejszej kuchni. Palce lizać!

x
Ta strona używa ciasteczek (cookies), zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki (możesz je zmienić). Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystywanie. OK, akceptruję