Graliście już w wiedźmina

xbox-283116_1280-1

O Wiedźminie zrobiło się bardzo głośno w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Nie tylko w Polsce – tytuł stał się również ceniony za granicą, stając się w pewnym sensie naszą prawdziwą dumą i czymś, co świetnie reklamuje nasz kraj. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego. Polskie studio CD Projekt na podstawie świetnych książek wyprodukowało równie wspaniałą grę komputerową, która podbiła serca graczy na całym świecie.

O wszystkich wspaniałych cechach gry „Wiedźmin” można mówić bardzo wiele. Zacznijmy od tego, że tytuł jest w bardzo ciekawy sposób utrzymany w klimacie książek – Sapkowski w swoich dziełach doskonale połączył fantastykę z tradycyjnym, słowiańskim folklorem. Twórcom gry sztuka ta udała się po raz drugi. Fabuła nawiązuje rzecz jasna do historii przedstawionej w sadze o Wiedźminie, ale jednocześnie stanowi oddzielny byt. Z każdą następną częścią polepsza się również grafika. Trzecia odsłona Wiedźmina zdobyła miano jednej z najładniejszych gier na świecie. Rozgrywka sama w sobie jest tu niezwykle dynamiczna. Doskonale zaprojektowany system walki sprawia, że gra doskonale łączy w sobie elementy akcji oraz tradycyjnych cRPG.

Wszystkie opisane wyżej cechy składają się na jak najbardziej zasłużony sukces gry „Wiedźmin”. Jest to doskonała pozycja nie tylko dla czytelników, ale też dla każdego miłośnika dobrej, komputerowej rozrywki.

x
Ta strona używa ciasteczek (cookies), zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki (możesz je zmienić). Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystywanie. OK, akceptruję