Jak się wyzbyć – wampirów energetycznych?

vampire-2115396_640

Naokoło nas Najczęściej jest mnóstwo osób, które są nam mniej lub bardziej bliskie. Przy większości z nich czujemy się świetnie i z chęcią z nimi przebywamy, jednak są też tacy ludzie, którzy najzwyczajniej nas tłamszą. Są nieustannie nieusatysfakcjonowani, wytykają nam błędy oraz podcinają nam skrzydła pod pozorem dbania o nasze dobro. Te osoby to tak zwane wampiry energetyczne, które czerpią energię z uprzykrzania nam codzienności.

Naturalnie nie jest to dobra sytuacja, dlatego kiedy tylko zauważymy, iż jakiś człowiek działa na nas w ten sposób, trzeba się od niego odciąć. Urwanie albo stronienie od kontaktów z takim znajomą osobą, może być w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem.

Co jednak, jeżeli osoba która jest wampirem energetycznym jest dla nas kimś bliskim? Gdy jest to nasz rodzic, partner, czy najlepszy przyjaciel? Wówczas zostaje nam praca nad tym, aby nie dać się angażować w grę prowadzoną przez taką osobę. Powinniśmy popracować nad swoją asertywnością i próbować podnieść poczucie własnej wartości. Dzięki temu, osoba starająca się nas przygnębiać oraz wypominać nam nasze niedoskonałości, nie będzie miała pola do popisu. Jeśli nie chcemy słuchać jej krytycznych uwag, które nie mają końca, wyraźmy to wprost!

x
Ta strona używa ciasteczek (cookies), zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki (możesz je zmienić). Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystywanie. OK, akceptruję